Украина, г.Киев, ул.Выборгская, 82, +38 (044) 599-0-553, church.golgofa@gmail.com

Понравилось? Поделись информацией с друзьями в соцсетях. Кликни:


Выездное заседание УМХМ "Духовная опека"

На Рівненщині відбулось виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»24-25 травня 2016 року на базі управління Державної пенітенціарної служби України у рівненській області проведено виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».


У засіданні взяли участь начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України Ігор Андрушко, начальник управління ДПтС України в Рівненській області Олександр Адамець, заступник начальника управління Юрій Омельчук та представники релігійних організацій.


Начальник управління Олександр Адамець привітав учасників виїзного засідання на Рівненській землі, висловив слова подяки представникам релігійних конфесій за виконувану ними роботу та побажав успіхів у подальшій співпраці. «Особливість тюремного душпастирства підтверджує істину, що людина, опинившись у критичній ситуації, швидше повертається до віри та шукає виправдання перед людьми та Творцем. Зараз дуже багато тих, хто опинився в ізоляції від суспільства, звертається до віри для полегшення своїх душевних страждань. Саме тому будь-яка ваша допомога для нас цінна та бажана», - звернувся до гостей Олександр Іванович.
Під час проведення виїзного засідання гості відвідали облуправління, де поспілкувалися персоналом. В ході спілкування, піднімалося питання про реформування пенітенціарної служби. Начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС України Ігор Андрушко звернув увагу керівництва та персоналу управління ДПтС України в Рівненській області на необхідності чіткого та якісного виконання посадових обов’язків на сучасному етапі, тим більше під час реформування ДКВС в цілому та оптимізації регіональної ланки ДПтС України. Також Ігор Васильович звернув увагу присутніх на роль, яку відіграє співпраця з духовенством при організації соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими в установах виконання покарань.


В рамках візиту, його учасники відвідали Городищенську виправну колонію (№96), де мали змогу ознайомитись зі створеними адміністрацією умовами для задоволення релігійних потреб засуджених. Гості відвідали та оглянули міжконфесійні молитовні кімнати, як для засуджених загальних житлових приміщень, так і для засуджених до довічного позбавлення волі та поспілкувалися із засудженими. Під час візиту до Городищенської ВК Ігор Васильович та представники релігійних організацій поспілкувалися з засудженими та персоналом установи.


Під час виїзного засідання учасниками оцінено результати та перспективи співпраці християнських конфесій з органами та установами виконання покарань.
По завершенню виїзного засідання було підбито підсумки, на порядку денному якого обговорено подальші кроки співпраці та удосконалення душпастирської опіки засуджених в майбутньому, формування списку на навчання капеланів на 2-ий заїзд, відвідування виправної колонії для інвалідів Леною-Марією Клінгвалл, формування списку викладачів від духовних навчальних закладів та конфесій для включення до складу кафедри пенітенціарної душпастирської практики та пенітенціарної етики при ІКВС та визначення дати наступного засідання душпастирської роботи при ДПтС.


В умовах формування громадянського суспільства пенітенціарна система повинна бути органом, який не тільки виконує судові вироки, а й виконує роль соціальної клініки для суспільства та громадян, які в силу різних життєвих несприятливих обставин стали на злочинний шлях.


Це можливо в результаті взаємодії виправних установ та релігійних організацій, діяльність яких спрямована на формування позитивних внутрішніх установок особистості правопорушника за допомогою психолого-педагогічних, виховних методів впливу на всіх етапах ресоціалізації, починаючи з моменту скоєння правопорушення до моменту закріплення стабільної правослухняної поведінки.


Внесок релігійних організацій у цьому питанні важко переоцінити. Адже саме душпастирська робота здатна сформувати морально - етичний комплекс особистості засудженого за допомогою проведення групових занять та індивідуальних бесід, проведення богослужінь, обрядових культових заходів, надання матеріальної і духовної підтримки, допомоги у відновленні соціально-корисних зв'язків.


На даний час установи області плідно співпрацюють із 27-ма релігійними організаціями. У всіх шести установах області створені та функціонують молитовні кімнати та каплиці. Всього в наявності 1 будинок молитви, 2 каплиці, 6 молитовних кімнати, 1 базиліка. Забезпечено закріплення на постійній основі представників релігійних організацій за кожною з установ області. Установи систематично відвідують до 30 священнослужителів та представників релігійних організацій. Участь у релігійно-просвітницьких заходах беруть більше 700 засуджених та ув’язнених. До урочистих богослужінь великих релігійних свят долучаються практично всі засуджені. На даний час завершується будівництво православної каплиці у Рівненському СІЗО, а також розпочато будівництво храму у Полицькій ВК-76. релігійно-просвітницькі заходи проводяться щотижня на регулярній основі по вихідних та святкових днях.


За сприяння релігійних організацій протягом 2015 року установами області отримано благодійної допомоги (одяг, взуття, засоби особистої гігієни) на загальну суму 34 тис. 100 грн.